Valgymo menas. Kaip valgyti?
kulinariniai receptai

Receptai, patiekalai su nuotraukomis, valgių gaminimas, kulinarija. Gausybė skanių, bet neparuoštų vaišių. Malonu, kad apsilankėte!Kaip valgomi omarai?


Omarų garbinimas, gurmanų nuomone, prilygsta nebent scenos ir sporto žvaigždžių populiarumui. Reklamos ir rinkodaros specialistai giria jų subtilumą, tačiau tai, deja, ne visada atitinka tikrovę. Langustų arba krabų mėsa švelnesnio skonio, aromatingesnė negu omarų. Didesnį malonumą galima patirti vaišinantis prancūziškais omarais iš Bretanės, o ne masiniu produktu iš Kanados fermų.

Gerame restorane omarus paduoda į stalą dažniausiai padalytus į dvi dalis. Taip juos paprasčiau valgyti. Įrankių omarams valgyti rinkinį sudaro ne tiek jau daug daiktų: paprastas peilis, paprasta šakutė, specialios žnyplės ir šakutė, skirta mėsai ištraukti iš omaro žnyplių. Nereikia reikalauti peilio žuviai, nes jo bukais ašmenimis net ir labai norint negalima perpjauti omaro.

Yra trys būdai kaip valgyti omarą.

1. Peiliu prilaikomas šarvas, o šakutė įbedama į uodegos galą. Jeigu mėsa pakankamai gerai išvirta arba iškepta grilyje, uodega lengvai atsiskiria. Mėsos gabalėliai atpjaunami peiliu; jie, žinoma, turi būti optimalaus dydžio. Kad virėjo paruoštą padažą būtų patogu semti, naudojamas padažui skirtas, arba gurmaniškas, šaukštas. 2. Žnyplės dorojamos rankomis; jei reikia ypatingų pastangų, galima pasinaudoti specialiomis žirklėmis, veikiančiomis spaustuko principu. Žnyplių gabalėliai vienas nuo kito atskiriami rankomis arba specialia šakute. Žnyplių mėsa savo švelnumu panaši į sviestą; peiliu ji pjaunama labai lengvai. 3. Su kojelėmis elgiamasi taip pat. Jos laužomos rankomis per sąnarėlius; mėsa iš vamzdelių formos kojelių arba iščiulpiama, arba ištraukiama specialia šakute.

Omarus užsakyti restorane reikia tik jų sezono metu, nes tada jų mėsa pakankamai minkšta. Atkreipsime dėmesį, kad omarų sriuba (Bisąue de Homard) gali būti nepakartojama. Tačiau jos užsakinėti jokiu būdu negalima, jei be jos valgiaraštyje nėra nė vieno omarų patiekalo. Tokiu atveju klientas gali gauti ne šviežių, o konservuotų omarų sriubą.

Vynas prie omarų patiekalų parenkamas atsižvelgiant į jų pagaminimo būdą. Prie omarų salotų, pagamintų be grietinės, galima rekomenduoti saldoką rislingą, o prie omarų su grietinės padažu - nuostabų Pouilly Fuissės, baltąjį Hermitages, Chateauneuf-du-Papes arba baltąjį bordo. Sena etiketė - šiuolaikinė praktika: niekam nedraudžiama pasilepinti klasikiniu Montrachet (Chassagne, Batard).
Lankytojams
Aplankykite skanus.lt dažniau, nes čia platus receptų pasirinkimas, kokybiškas turinys, įvairių šalių virtuvės ir aktualūs straipsniai.

Visi mėgstame ir džiaugiamės matydami iliustruotus receptus. Kokybiška fotografija neretai sukelia norą gaminti, drąsina ban- dyti ir neabejotinai padeda išsirinkti. Sie- kiant išbandyti visus, tūkstančiais skaičiuo- jamus skanus.lt receptus, būtina Jūsų pagalba. Svetainė būtų nepaprastai dėkinga už kiekvieną patiekalo nuotrauką.
Svetainės draugai
Sveikinimai
 Receptų: 11668