Valgymo menas. Kaip valgyti?
kulinariniai receptai

Receptai, patiekalai su nuotraukomis, valgių gaminimas, kulinarija. Gausybė skanių, bet neparuoštų vaišių. Malonu, kad apsilankėte!Kaip valgoma antis arba antiena?


Norint geriau įvertinti atskirų anties dalių skonį, būtina žinoti jos anatomiją, kuri, tiesą sakant, nėra nei kuo nors ypatinga, nei sudėtinga, be to, geras padavėjas iš anksto atliks reikiamą paruošiamąjį darbą. Kad išvengtume nesusipratimų, sutarsime, kad čia bus kalbama ne apie ančių krūtinėles, kai jos padalytos porcijomis, o porcijos – dalimis, kurios neretai valgiaraštyje nurodomos kaip porciniai patiekalai.

Pagal prabangiuose restoranuose įprastą procedūrą antis tiekiama dviem atskiromis porcijomis, kad nebūtų perkrauta lėkštė, be to, iš pradžių patiekiama krūtinėlė, po to - šlaunelės. Patyręs virėjas patiekalus serviruoja skirtingai. Apie tai jis praneša iš anksto.

Jei krūtinėlė dar nesupjaustyta skersai į gabalėlius, pačiam tai padaryti labai paprasta. Kaire ranka reikia prilaikyti krūtinėlę šakute, o dešine energingais judesiais atpjauti reikiamo dydžio mėsos gabalėlius. Galima pradėti pjauti ir nuo krūtinėlės vidurio. Taip lengva iš karto įvertinti patiekalo kokybę. Žinoma, tai skonio reikalas, bet, turint galvoje antienos kietumą, vis dėlto ji turėtų būti vidutiniškai iškepusi, o ne beveik žalia.

Sparneliai ir šlaunelės valgomi taip. Peiliu nuo kaulų nupjaustoma mėsa, kol ją dar galima pasmeigti šakute. Beje, anties sąnariai tokie tvirti, kad kartais tenka elgtis taip, kaip daro vaikai, būtent, apgraužti mėsą tiesiai nuo kaulų, kauliuką prilaikant ranka. Tai, kad nedraudžiama valgyti rankomis ir prabangiame restorane, liudija ant stalo padėtas popierius, kuris gali būti naudojamas šlaunelei apsukti ir laikyti.

Perkeliant pirštus į vieną pusę, o peilį į kitą, reikia stengtis, kad šio vaizdo visuma neprimintų marodierinio veiksmo. Tiems, kurie nesugeba atsipjauti sparnelio ar šlaunelės mėsos tinkamais gabalėliais, patariame kreiptis į padavėją ir paprašyti, kad tai padarytų jis. Tai jokiu būdu nežeis jūsų orumo, be to, padavėjas turi tam tinkamesnius įrankius.

Valgyti ar ne storą anties odelę – skonio reikalas. Nemėgstantys riebalų gali ją atskirti nuo mėsos peiliu. Odelę atskirti dažniausiai pavyksta lengvai.
Lankytojams
Aplankykite skanus.lt dažniau, nes čia platus receptų pasirinkimas, kokybiškas turinys, įvairių šalių virtuvės ir aktualūs straipsniai.

Visi mėgstame ir džiaugiamės matydami iliustruotus receptus. Kokybiška fotografija neretai sukelia norą gaminti, drąsina ban- dyti ir neabejotinai padeda išsirinkti. Sie- kiant išbandyti visus, tūkstančiais skaičiuo- jamus skanus.lt receptus, būtina Jūsų pagalba. Svetainė būtų nepaprastai dėkinga už kiekvieną patiekalo nuotrauką.
Svetainės draugai
Sveikinimai
 Receptų: 11668