Velykinė boba receptas 
kulinariniai receptai

Receptai, patiekalai su nuotraukomis, valgių gaminimas, kulinarija. Gausybė skanių, bet neparuoštų vaišių. Malonu, kad apsilankėte!Velykinė boba


Recepto įvertinimas:5 balai5 balai5 balai5 balai5 balai


INGREDIENTAI:

1 kg miltų,
15 kiaušinių trynių,
300 g cukraus,
1,5 stiklinės pieno,
1 stiklinė lydyto sviesto,
70 g mielių,
0,5 vanilės lazdelės,
20 vnt. migdolų,
1 stiklinė razinų,
džiūvėsėlių,
balto ar spalvoto glajaus puošimui.


GAMINIMAS:

Į pašildytą pieną įsijojama dalis recepte nurodytų miltų. Jų dedama tiek, kad tešla būtų grietinės tirštumo. Į šią masę sudedamos mielės, ištrintos su 1 šaukštu cukraus. Tešla gerai išmaišoma, jos paviršius apsijojamas miltais, kad nedžiūtų.

Apdengus švaria drobele, padedama šiltoje vietoje ir kildinama. Kiaušinių tryniai ištrinami su 250 g cukraus. Grūstuvėlyje su cukrumi sugrūdama vanilės lazdelė. Migdolai nuplikomi ir sugrūdami ar smulkiai sukapojami. Tešlai pakilus, įsijojami likę miltai, sudedami ištrinti tryniai ir gerai išminkoma.

Beminkant po truputį supilamas lydytas sviestas, o baigiant minkyti, sudedami prieskoniai ir gerai nuplautos bei miltuose apvoliotos razinos. Tešla minkoma, kol nebelimpa prie rankų. Paliekama šiltoje vietoje, kad dar kartą pakiltų. Pakilusi tešla, dar kartą paminkius, sudedama į riebalais pateptą ir džiūvėsėliais išbarstytą aukštą formą.

Tešlos dedama tiek, kad ji užimtų ne daugiau, kaip 1/3 formos tūrio. Pakilusi kepama įkaitintoje vidutinio karštumo orkaitėje apie 1 val. Iš formos išimama tik atvėsusi boba. Puošiama baltu ar spalvotu glajumi (žiūrėti receptuose). Norint gauti spalvotą, baltas glajus dažomas vyšnių, aronijų, burokėlių ar morkų sultimis, kakava, šokoladu.

1 balas 2 balai2 balai 3 balai3 balai3 balai 4 balai4 balai4 balai4 balai 5 balai5 balai5 balai5 balai5 balai

Lankytojams
Aplankykite skanus.lt dažniau, nes čia platus receptų pasirinkimas, kokybiškas turinys, įvairių šalių virtuvės ir aktualūs straipsniai.

Visi mėgstame ir džiaugiamės matydami iliustruotus receptus. Kokybiška fotografija neretai sukelia norą gaminti, drąsina ban- dyti ir neabejotinai padeda išsirinkti. Sie- kiant išbandyti visus, tūkstančiais skaičiuo- jamus skanus.lt receptus, būtina Jūsų pagalba. Svetainė būtų nepaprastai dėkinga už kiekvieną patiekalo nuotrauką.
Svetainės draugai
Sveikinimai
 Receptų: 11668